Polska – Holandia: typy, kursy (16.06.2024)

Rzut oka na kursy w typowaniu Polska vs Holandia (16 czerwca 2024) pokazuje, że to Elftal są faworytami. Jeśli mecz pójdzie zgodnie z planem, trzy punkty trafią do Oranje. Holendrom nie będzie jednak łatwo. Biało-czerwoni z Polski chcą zrobić coś więcej niż przechylić szalę na swoją stronę w tej niezwykle trudnej grupie.

W meczu otwarcia grupy D mistrzostw Europy, Polska i Holandia zmierzą się z dwoma zespołami, które przystępują do turnieju z różnymi wymaganiami. Pierwszy mecz w grupie D Euro 2024 rozpocznie się w sobotę (16 czerwca) o godzinie 15:00 na Volksparkstadion w Hamburgu.

Mistrzostwa Europy Teamlogo Zakończony Teamlogo Polska Icon 16.06.2024 | 15:00 Holandia Najlepsza rada Gole powyżej 2,5 Najlepsze kursy na 20Bet 1,87 do 20Bet Obowiązują zasady i warunki, 18+

Polska vs Holandia: Oto pozycja wyjściowa

Polska wskoczyła na tor Mistrzostw Europy w ostatniej chwili. Drużyna prowadzona przez kapitana Roberta Lewandowskiego miała słabą kampanię kwalifikacyjną. Drużyna zapewniła sobie udział w turnieju w Niemczech dopiero w fazie play-off.

Polska będzie chciała się drogo sprzedać w meczach grupowych. Jednak nikt w naszym sąsiednim kraju nie myśli o ewentualnej rundzie 16.

Pozycja wyjściowa Oranje jest zupełnie inna. Choć Holendrzy nie są zaliczani przez ekspertów do ścisłego grona faworytów do tytułu, to awans do rundy 16 jest koniecznością. Sami Oranje mają prawdopodobnie wyższe cele i oczekiwania. Polska i Holandia będą musiały następnie zmierzyć się z Austrią i Francją w pozostałych meczach w sekcji D.

Jedno jest pewne: cokolwiek innego niż zwycięstwo Holandii byłoby niespodzianką w tym meczu Mistrzostw Europy. Holendrzy są lepsi od Polaków niemal na każdej pozycji. A ich supergwiazda Robert Lewandowski w sierpniu skończy 35 lat.

Polska – Holandia: Bezpośrednie porównanie (h2h)

Zgodnie z oczekiwaniami, bezpośrednie porównanie obu drużyn faworyzuje Holendrów. Dotychczasowy bilans reprezentacji Polski to trzy zwycięstwa, siedem remisów i dziewięć porażek.

Ostatni raz drużyny te mierzyły się ze sobą w Lidze Narodów UEFA 2022. Wówczas Oranje wygrali w Polsce 2:0, ale u siebie zremisowali 2:2. Polska jeszcze nigdy nie mierzyła się z Holandią na mistrzostwach Europy.

To ostatnie mecze pomiędzy tymi drużynami:

  • Polska vs Holandia 0:2 (22/09/2022)
  • Holandia vs Polska 2:2 (11/06/2022)
  • Polska vs Holandia 1:2 (18/11/2020)
  • Holandia vs. Polska 1:0 (04/09/2020)
  • Polska vs Holandia 1:2 (01/06/2016)

Polska vs Holandia: Kursy bukmacherskie

Jak wspomniano na początku, kursy bukmacherskie pokazują, że faworytem są Oranje. W 30Bet dostępna jest oferta 1.65 na zwycięstwo Elftal. Kurs na zwycięstwo Polaków wynosi 4.75 w BetRiot. Jeśli chcesz zagrać swój typ na Polska vs Holandia na remis, możesz skorzystać z kursu na remis 3.95 w 20Bet.

Krzywa formy: Polska

Polska musiała rozegrać mecze play-off w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy w marcu. Drużyna z łatwością pokonała Estonię 5:1 w półfinale. Decydujący mecz w Walii był jednak bardzo zacięty. Ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce nie padła żadna bramka. Ostatecznie Polska zwyciężyła w rzutach karnych.

W czerwcu reprezentacja Polski rozegra jeszcze dwa testy u siebie przed turniejem, przeciwko Ukrainie i Turcji.

Krzywa formy: Holandia

Oranje rozpoczęli międzynarodową kampanię 2024 od przekonującego zwycięstwa u siebie. Drużyna nie miała żadnych problemów ze Szkocją, wygrywając 4:0. W drugim meczu we Frankfurcie stało się jednak jasne, że Elftal ma swoje ograniczenia. Holandia została pokonana 2:1 przez Niemcy.

Oranje rozegrają jeszcze dwa mecze u siebie w bezpośrednim okresie poprzedzającym Mistrzostwa Europy na początku czerwca. Oranje wybrali łatwych do pokonania przeciwników, aby wzmocnić swoją pewność siebie. Holandia będzie gościć Kanadę i Islandię.

Typ bukmacherski i przewidywania: Polska – Holandia (16.06.24)

Z pewnością nie ma dwóch zdań na temat roli Holandii jako faworyta w typowaniu Mistrzostw Europy. Jeśli Oranje zagrają na miarę swoich możliwości, zgarną trzy punkty. Polska w ostatnich miesiącach prezentowała mniej lub bardziej domowe wypieki.

W szczególności pod względem taktycznym Polska nie ma do zaoferowania wielu obiecujących opcji. Niemniej jednak pozostawiamy zakład na zwycięstwo 1X2 poza naszymi przewidywaniami dotyczącymi Mistrzostw Europy. Mecze otwarcia Mistrzostw Europy rządzą się swoimi prawami. Zakładamy, że kibice na Volksparkstadion zobaczą minimum trzy bramki.

Naszą rekomendacją dla zakładu Polska – Holandia na Euro jest zatem opcja „Gole powyżej 2,5” z kursem 1,87 w 20Bet.

Najlepsza wskazówka Gole powyżej 2,5 Najlepsze kursy na 20Bet 1,87 do 20Bet Obowiązują zasady i warunki, 18+
Najlepsi dostawcy zakładów
100/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
99/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
99/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
98/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
95/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
Uwaga: wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej zostały dokładnie sprawdzone. Jednakże ze względu na stale zmieniające się oferty dostawców zakładów sportowych mogą wystąpić odstępstwa. W szczególności należy ponownie sprawdzić kursy i oferty bonusowe na stronie internetowej odpowiedniego dostawcy. Obowiązują warunki dostawcy. Zwracamy również uwagę, że zakłady sportowe mogą uzależniać! Obstawianie powinno być zabawą, graj odpowiedzialnie! Obstawianie zakładów jest dozwolone wyłącznie od 18 roku życia.