Hiszpania – Chorwacja: typy, kursy (15.06.2024)

W typowaniu Hiszpania vs Chorwacja (15.06.24) na pierwszy mecz grupy B Mistrzostw Europy widzimy dwie drużyny, dla których awans do rundy pucharowej jest koniecznością. Obie drużyny chcą wygrać swój mecz otwarcia ze wszystkich sił, aby obrać kurs na rundę 16.

W grupie B Mistrzostw Europy turniej rozpoczyna się od meczu na szczycie. Hiszpania zmierzy się z Chorwacją. Zwycięstwo na początek turnieju byłoby niezwykle ważne dla obu drużyn. W sobotę (15 czerwca) o godzinie 18:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie okaże się, kto odniesie sukces.

Mistrzostwa Europy Teamlogo Zakończony Teamlogo Hiszpania Icon 15.06.2024 | 18:00 Chorwacja Najlepsza rada Podwójna szansa 1X i oba trafienia Najlepsze kursy na 2,23 do Obowiązują zasady i warunki, 18+

Hiszpania vs Chorwacja: oto pozycja wyjściowa

Hiszpania jest jednym z głównych faworytów do organizacji Mistrzostw Europy w 2024 roku, a wielu ekspertów uważa nawet La Roja za pretendentów numer jeden do tytułu. Prawdą jest, że w ciągu ostatnich dwóch lub trzech lat Hiszpania po raz kolejny stworzyła drużynę narodową, która może pokonać każdego przeciwnika w dobry dzień.

W każdym razie południowi Europejczycy grają bardzo atrakcyjny futbol. Tylko czas pokaże, jaki sukces odniosą. W międzyczasie Chorwaci rozwinęli się w ostatnich latach w prawdziwą drużynę turniejową. Ognista bałkańska drużyna była na szczycie swojej gry w najważniejszych momentach. Czy Chorwacja może wykorzystać ostatnie duże turnieje w Niemczech w 2024 roku?

Obie drużyny będą musiały następnie zmierzyć się z obrońcami tytułu z Włoch w sekcji B. Squadra Azzurra to zespół, którego z pewnością nie należy lekceważyć.

Choć niewielu ekspertów wierzy, że uda im się obronić tytuł, ambicje Włochów są porównywalne z tymi Hiszpanii i Chorwacji. Czwarta drużyna w grupie – Albania – jest zdecydowanym faworytem.

Hiszpania – Chorwacja: Bezpośrednie porównanie (h2h)

Bezpośrednie porównanie obu reprezentacji faworyzuje Hiszpanię z pięcioma zwycięstwami, trzema remisami i trzema porażkami. Drużyny zawsze spotykały się na ostatnich trzech Mistrzostwach Europy.

W 2021 roku Hiszpania i Chorwacja rozegrały pamiętny remis w rundzie 16, który La Roja wygrała 5:3 po dogrywce. Chorwacja wygrała 2:1 w 2016 roku, a Hiszpania 1:0 w fazie grupowej w 2012 roku. Drużyny spotkały się ostatnio w finale Ligi Narodów UEFA. Hiszpania wygrała w rzutach karnych.

Oto ostatnie mecze pomiędzy tymi drużynami:

Chorwacja v Hiszpania 0:1 (18/06/2023)
Chorwacja vs Hiszpania 3:5 (28/06/2021)
Chorwacja vs Hiszpania 2:1 (15/11/2018)
Hiszpania vs Chorwacja 6:0 (11/09/2018)
Chorwacja vs Hiszpania 2:1 (21/06/2016)

Hiszpania vs. Chorwacja: Kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherów pokazują, że La Roja są faworytami do zwycięstwa w meczu otwarcia w grupie B Mistrzostw Europy. Na wygraną Hiszpanów 20Bet oferuje kurs w wysokości 1,70.

Tymczasem kurs na sukces Chorwacji wynosi 4.80. Jeśli chcesz zagrać swój typ na Hiszpania vs. Chorwacja na remis, możesz skorzystać z kursu na remis 3.56 w 30Bet.

Krzywa formy: Hiszpania

Hiszpania rozpoczęła rok Mistrzostw Europy od drobnej wpadki. Drużyna przegrała pierwszy mecz testowy z Kolumbią 0:1. W drugim teście Hiszpanie rozegrali otwartą wymianę ciosów z Brazylią remisując 3:3.

Hiszpański Związek Piłki Nożnej zorganizował dwa „łatwe” sprawdziany przed turniejem. Na początku czerwca La Roja zagra u siebie z Andorą i Irlandią Północną. Ogólnie rzecz biorąc, Hiszpanię z pewnością należy zaliczyć do grona faworytów Euro 2024.

Krzywa formy: Chorwacja

Chorwaci rozegrali w marcu turniej testowy w Egipcie. Półfinał z Tunezją zakończył się bezbramkowo. Drużyna zwyciężyła w rzutach karnych, a następnie wygrała finał z Egiptem 4:2.

Przed turniejem w Niemczech Chorwacja zagra u siebie z Macedonią Północną, a następnie odbędzie „prawdziwą” próbę generalną w Portugalii. Wielkie pytanie, jak na każdym turnieju, brzmi: na co stać weteranów Luki Modrica?

Typ bukmacherski i przewidywania: Hiszpania – Chorwacja (15.06.24)

Kibice na Stadionie Olimpijskim w Berlinie mogą spodziewać się wysokiej klasy meczu pomiędzy dwoma silnymi drużynami. Nie wiadomo jednak, czy będzie to kolejny festiwal ośmiu bramek, jak ten sprzed trzech lat.

Inauguracyjny mecz w grupie będzie oczywiście inną historią. Widzimy La Roja w roli faworytów. Uważamy, że Hiszpania nie przegra w meczu, w którym obie drużyny strzelą gola.

Nasz typ na mecz Hiszpania vs Chorwacja na Euro to „Podwójna szansa 1X (wygrana Węgier lub remis) i obie drużyny strzelą gola” po kursie 2.28 w Betwinner.

Najlepsza wskazówka Podwójna szansa 1X i oba trafienia Najlepsze kursy na 2,23 do Obowiązują zasady i warunki, 18+
Najlepsi dostawcy zakładów
100/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
99/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
99/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
98/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
95/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
Uwaga: wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej zostały dokładnie sprawdzone. Jednakże ze względu na stale zmieniające się oferty dostawców zakładów sportowych mogą wystąpić odstępstwa. W szczególności należy ponownie sprawdzić kursy i oferty bonusowe na stronie internetowej odpowiedniego dostawcy. Obowiązują warunki dostawcy. Zwracamy również uwagę, że zakłady sportowe mogą uzależniać! Obstawianie powinno być zabawą, graj odpowiedzialnie! Obstawianie zakładów jest dozwolone wyłącznie od 18 roku życia.