Lazio Rzym – Bologna typy, kursy, zakłady [18.02]

Serie A kontynuuje rozgrywki w dniu meczowym 25 meczem pomiędzy Lazio i FC Bologna. W meczu zmierzą się dwie drużyny, które grają o międzynarodowe kwalifikacje.

Serie A Teamlogo Zakończony Teamlogo Lazio Roma Icon 18.02.2024 | FC Bologna Najlepsza rada Podwójna szansa X2 i bramki powyżej 1.5 Najlepsze kursy na 22Bet 2,37 do 22Bet Obowiązują zasady i warunki, 18+

Tabela Serie A pokazuje, że jest to mecz o 6 punktów. Ósma drużyna ma przewagę u siebie nad piątą. Lazio jest obecnie w grupie pościgowej, ale to zmieniłoby się natychmiast, gdyby Rzymianie wygrali u siebie. Oczywiste jest, że obie drużyny potrzebują każdego punktu, jeśli chcą wejść na europejskie murawy w przyszłym sezonie.

Kto zgarnie najważniejsze punkty, okaże się w niedzielę o 12:30 na Stadio Olimpico w Rzymie.

Lazio Rzym vs FC Bologna: Oto pozycja wyjściowa

Jako wicemistrzowie, Lazio Rzym nie spełniło w tym sezonie swoich oczekiwań. Nikt w stolicy nie może być zadowolony z 8. miejsca w tabeli. Rzymianie mają obecnie 37 punktów z jedenastu zwycięstw, czterech remisów i ośmiu porażek. Cel na niedzielny mecz jest jasny. Lazio chce zdobyć trzy punkty, które pozwoliłyby im wyprzedzić w tabeli Bolognę.

Goście chcą uniknąć dokładnie takiego scenariusza. FC Bologna zajmuje piąte miejsce w tabeli, które uprawnia ich do udziału w Lidze Europy. Przyjezdni mają obecnie zaledwie trzy punkty straty do kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Skupiają się zatem na czołówce. Bologna zgromadziła 39 punktów dzięki dziesięciu zwycięstwom, dziewięciu remisom i zaledwie czterem porażkom. Goście będą chcieli zdobyć przynajmniej jeden punkt w stolicy.

Lazio Rzym – FC Bologna: bezpośrednie porównanie (h2h)

Porównanie head-to-head pomiędzy dwoma włoskimi drużynami pierwszej ligi jest prawie równe. Roma wygrała 55 bezpośrednich meczów, podczas gdy Bologna wygrywała 48 razy. 39 meczów zakończyło się remisami. Statystyki domowe Lazio pokazują 40 zwycięstw, 19 remisów i 12 porażek. Rzymianie dwukrotnie ograli Bolognę u siebie w poprzednim sezonie. Pierwszy etap w bieżącym sezonie został wygrany 1-0 na korzyść FC Bologna.

Oto pięć ostatnich meczów pomiędzy tymi drużynami:

  • FC Bologna v Lazio Roma 1-0 (03/11/2023)
  • FC Bologna vs Lazio Roma 0:0 (11/03/2023)
  • Lazio Roma vs FC Bologna 1:0 (19/01/2023)
  • Lazio Rzym vs FC Bologna 2:1 (14/08/2022)
  • Lazio Rzym vs FC Bologna 3:0 (12/02/2022)

Lazio Rzym – FC Bologna: Kursy

Oferty bukmacherów pokazują, że gospodarze są faworytami u siebie na Stadionie Olimpijskim, ale jednocześnie, że drużyna z Bolonii nie przyjedzie do stolicy bez szans. BetRiot oferuje kurs 2.20 na zwycięstwo gospodarzy. Na wygraną na wyjeździe kurs 1Bet wynosi 3.40. Remis jest notowany po kursie 3.10 przez Rollino.

Spojrzenie na ostatnie wyniki obu drużyn pokazuje, że nie należy spodziewać się festiwalu bramek. Podobnego zdania jest dostawca zakładów sportowych BetRiot. Bukmacher oferuje kurs 2.45 na trzy gole w meczu w niedzielę w porze lunchu, podczas gdy dostawca kursów ma ofertę 1.52 na rynku „bramek poniżej 2.5”. W sześciu z siedmiu poprzednich meczów pomiędzy Romą i Bologną tylko jedna drużyna zdobyła bramkę. Zakład „Obie drużyny strzelą gola – Nie” można zagrać w BetRiot po kursie 1.71.

Krzywa formy: Lazio Roma

Trzy zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka – to bilans Rzymian z ostatnich pięciu meczów. Forma stołecznego klubu jest dobra, ale nie wybitna. Lazio rozegrało ostatnio dwa mecze wyjazdowe. W poprzednim tygodniu drużyna wygrała 3:1 w Cagliari, a następnie przegrała 3:1 w Bergamo.

Ostatni mecz u siebie z SSC Napoli zakończył się bezbramkowo.

Krzywa formy: FC Bologna

Tymczasem Bologna przystępuje do meczu wyjazdowego z sześcioma punktami na koncie, wygrywając dwukrotnie u siebie. Po wygranej 4:2 z Frosinone Calcio, zespół świętował zwycięstwo 4:0 z US Lecce w ostatni weekend. Osiem bramek w dwóch meczach to z pewnością powód do dumy.

Bologna zremisowała do tej pory siedem razy na wyjeździe, ostatnio 2-2 z zajmującym trzecie miejsce Milanem. Drużyna tylko raz wygrała na wyjeździe. Co więcej, w dotychczasowych statystykach sezonu widnieją trzy wyjazdowe porażki.

Typ bukmacherski i przewidywania: Lazio Rzym – FC Bologna (18.02.2024)

W niedzielne popołudnie na Stadionie Olimpijskim w stolicy Włoch dojdzie do otwartego meczu. Obecnie widzimy dwie drużyny na równych prawach. W przeciwieństwie do bukmacherów, w naszej analizie Serie A widzimy jednak niewielką przewagę gości. Bologna będzie bardzo pewna siebie po zdobyciu ośmiu bramek w dwóch ostatnich meczach. W naszych przewidywaniach wykluczamy domowe zwycięstwo rzymian w meczu z minimum dwoma bramkami.

Naszą rekomendacją dla zakładu Lazio Roma vs FC Bologna jest zatem „Podwójna szansa X2 (remis lub zwycięstwo na wyjeździe) i bramki powyżej 1,5”, po kursie 2,37 w 22Bet.

Najlepsza wskazówka Podwójna szansa X2 i bramki powyżej 1.5 Najlepsze kursy na 22Bet 2,37 do 22Bet Obowiązują zasady i warunki, 18+
Najlepsi dostawcy zakładów
99/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
98/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
95/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
95/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
94/100 Ocena Do dostawcy Obowiązują zasady i warunki, 18+
Uwaga: wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej zostały dokładnie sprawdzone. Jednakże ze względu na stale zmieniające się oferty dostawców zakładów sportowych mogą wystąpić odstępstwa. W szczególności należy ponownie sprawdzić kursy i oferty bonusowe na stronie internetowej odpowiedniego dostawcy. Obowiązują warunki dostawcy. Zwracamy również uwagę, że zakłady sportowe mogą uzależniać! Obstawianie powinno być zabawą, graj odpowiedzialnie! Obstawianie zakładów jest dozwolone wyłącznie od 18 roku życia.